Zbiór „Dobrze się myśli literaturą” prof. Ryszarda Koziołka nagrodzony Śląskim Wawrzynem Literackim

Zwycięzcą plebiscytu Śląski Wawrzyn Literacki 2016 został zbiór esejów „Dobrze się myśli literaturą” prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka – prorektora Uniwersytetu Śląskiego ds. kształcenia i studentów. Śląski Wawrzyn Literacki jest nagrodą literacką przyznawaną przez czytelników Biblioteki Śląskiej w Katowicach od 1999 r. za najlepszą książkę poprzedniego roku kalendarzowego.

Drugie miejsce zajęła książka „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna” Moniki Sznajderman, a trzecie „Zostawić Islandię” Huberta Klimko-Dobrzanieckiego.

Uroczyste wręczenie statuetki odbędzie się we wtorek 26 września 2017 r. o godz. 17.00 w sali Parnassos w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. rozmowę z laureatem, którą poprowadzi dr Piotr Bogalecki oraz „Underground” – piosenki Nicka Cave’a i Toma Waitsa w wykonaniu Artura Święsa.