dr Li Yinan

Wykład otwarty i promocja książki dr Li Yinan

21 marca 2018 roku o godz. 17.00 w sali audytoryjnej II w budynku Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach rozpocznie się  promocja książki pt. „Literatura polska w Chinach” dr Li Yinan – kierownik Katedry Języka i Kultury Polskiej na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Podczas spotkania będzie można wysłuchać wystąpienia dotyczącego recepcji polskiej literatury w Kraju Środka, a także dowiedzieć się, jak przez jej pryzmat postrzegani są Polacy. Dr Li Yinan jest specjalistką w dziedzinie badania tłumaczeń polsko-chińskich, spotkanie stanie się zatem m.in. okazją do rozmów na temat praktycznych aspektów (w tym trudności), na które warto zwrócić uwagę podczas tłumaczenia polskiej literatury.

Z kolei 22 marca o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach dr Li Yinan wygłosi wykład otwarty pt. „»Objąłem w ramiona wszystkie przeszłe i przyszłe pokolenia«. Wpływ »Dziadów« Mickiewicza na świadomość Chińczyków od rewolucji kulturalnej do dziś”.

Organizatorami obu wydarzeń są Centrum Języka i Kultury Chińskiej oraz Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich.

Plakat promujący wykład otwarty