uczestnicy wykładu robiący notatki. idać tylko tułów kilku osób

Wykład i warsztaty prof. Trevora Carolana

15 kwietnia 2019 roku gościem Wydziału Filologicznego w Sosnowcu będzie prof. Trevor Carolan z University of the Fraser Valley w Kanadzie – kanadyjski pisarz, poeta, dziennikarz, autor między innymi filmu dokumentalnego „Cascadia: The Life and Breath of the World”. Jego twórczość została przetłumaczona na pięć języków. Pełnił między innymi funkcję koordynatora literackiego XV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Calgary (1986–1988) oraz rzecznika ludności aborygeńskiej. Współpracuje z „The Pacific Rim Review of Books”, „Choice”, „The Bloomsbury Review”, „Manoa”, „Kyoto Journal” i „Shambhala Sun”.

W programie wizyty prof. Trevora Carolana zaplanowano:

• wykład pt. „Cascadia Bioregional Literature on the Pacific Coast: Our Debt to the Beats” (godz. 13.15, sala nr 1.46),
  • warsztaty poświęcone tematyce bioregionalnej literatury Kaskadii („Cascadia Bioregional Literature”, w godz. 15.15–18.15, sala nr 1.46).

Na warsztaty obowiązują zapisy. Chęć udziału w spotkaniu należy zgłaszać drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: eugenia.sojka@us.edu.pl. Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplom jego ukończenia. Organizatorami wydarzenia są Centrum Studiów Kanadyjskich oraz Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych.

Szczegółowy opis tematyki wykładu oraz warsztatów (w języku angielskim, pdf, 210 kB)