zdjęcie: zgromadzeni w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach uczestnicy warsztatów "Jak czytać w erze fake news"

Warsztaty pt. „Jak czytać w erze fake news” – raport Polityki Insight

13 marca 2018 roku w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach – jako na jednej z pięciu najlepszych uczelni w Polsce – odbywały się warsztaty pt. „Jak czytać w erze fake news?”, które poprowadzili specjaliści z Facebooka, „Press”, Polityki Insight oraz Wydziału Filologicznego UŚ. Uczestnicy wydarzenia sprawdzili między innymi, jak radzić sobie z natłokiem informacji, poznali skuteczne metody ich „przesiewania”, a także zmierzyli się z problemem dezinformacji i nauczyli krytycznej analizy źródeł.

Owocem bardzo udanego cyklu szkoleń jest raport podsumowujący spotkania dostępny z magazynem „Press” (2018, nr 9-10): www.press.pl/magazyn-press/wydanie/256.