rafika - przeważa kolor niebieski. rozwinięta taśma filmowa, a na pierwszym planie, w lewym dolnym rogu kamera

VII edycja festiwalu filmowego „Made in Poland”

Hasło przewodnie siódmej edycji zaplanowanego na 14 maja 2019 roku na Wydziale Filologicznym w Katowicach festiwalu filmowego „Made in Poland” brzmi „Made in Poland, Made near the equator”. Celem wydarzenia, podczas którego zaprezentowane zostaną produkcje kinematografii kolumbijskiej, indonezyjskiej, nigeryjskiej i brytyjsko-polskiej, zawierające elementy charakteryzujące te obszary kulturowe, jest pogłębienie zakresu kompetencji kulturowych wśród polskich oraz zagranicznych studentów. Festiwal umożliwia prezentację kultur, tradycji, obyczajów właściwych danym krajom, a także przybliża kulturę polską studentom zagranicznym studiującym na Uniwersytecie Śląskim.

Harmonogram wydarzenia:

• godz. 9.00 – Rozpoczęcie festiwalu (sala 013)
    godz. 9.15–11.20 – Prelekcja: Solomiia Pruska (Ukraina), Manuel Alejandro Castro Bravo (Kolumbia)
    „W objęciach węża” – kolumbijski dramat przygodowy w reżyserii Cira Guerry (2 godz., sala 013)
  • godz. 11.30–13.30 – Prelekcja: Patrycja Cieplok (Polska), Estu Yoga Elmi Gesa (Indonezja)
    „Merantau” – indonezyjski film akcji w reżyserii Garetha Evansa (1 godz. 50 min., sala 013)
  • godz. 11.30–13.05 – Prelekcja: Andreea-Alexandra Burcea (Rumunia), Maryam Dangana (Nigeria)
    „Inale. Serce Afryki” – nigeryjski muzyczny film kostiumowy w reżyserii Jety Amaty (1 godz. 25 min., sala 11)
  • godz. 13.40–15.15 – Prelekcja: Yelizaveta Yashchyshen (Ukraina)
    „Twój Vincent” – brytyjsko-polski pełnometrażowy film animowany w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana (1 godz. 30 min., sala 013).