zdjęcie przyciemnionej sali konferencyjnej, na której siedzą zasłuchani ludzie. Ich postaci są nieco rozmyte. Na pierwszym planie zdjęcia widać blat stolika, na którym leży otwarty zeszyt i długopis

Sympozjum poświęcone twórczości Johna Maxwella Coetzeego

23 października 2018 roku odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego Johnowi Maxwellowi Coetzeemu. Jednym z wydarzeń poprzedzających tę uroczystość będzie zaplanowane na 17 października 2018 roku sympozjum literaturoznawcze poświęcone twórczości Johna Maxwella Coetzeego.

Wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach, podzielone zostało na dwie części. W pierwszej uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać trzech prelekcji:

• prof. dr hab. Zbigniew Białas (IKiLA UŚ): Jak J.M. Coetzee stał się Polakiem, czyli o potrzebie archiwum X w literaturoznawstwie
  • dr hab. Robert Kusek (UJ): Przypadkowy turysta? J.M. Coetzee w Europie Środkowej
  • prof. dr hab. Ryszard Koziołek (INoLP UŚ): Uwagi o całości pisarstwa J.M. Coetzeego.

W drugiej części spotkania przewidziana jest dyskusja panelowa, w której udział wezmą: prof. dr hab. Zbigniew Białasa (IKiLA), dr hab. Robert Kusek (UJ), dr hab. Sławomir Masłoń (IKiLA UŚ), dr hab. prof. UŚ Dariusz Nowacki (INoLP UŚ), dr Marek Pawlicki (IKiLA UŚ), mgr Michał Sowiński (UJ), dr hab. Marta Tomczok (INoLP UŚ).

Organizatorami sympozjum są Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego.