studentki z ośrodków zagranicznych, które siedzą przy stole, na którym leżą różne flagi

Sukcesy studentek Wydziału Filologicznego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Polskiego dla Cudzoziemców

Od 5 do 7 kwietnia 2019 roku w Sulistrowiczkach odbywała się XVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego dla Cudzoziemców, której organizatorem było Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Politechniki Wrocławskiej. Jej celem jest zachęcanie obcokrajowców do głębszego poznania języka oraz polskiej kultury i tradycji. W Olimpiadzie biorą udział słuchacze języka polskiego oraz obcokrajowcy studiujący w polskich szkołach wyższych i przebywający w Polsce nie dłużej niż pięć lat. Pochodzą oni z różnych krajów i niemal wszystkich kontynentów.

Uczestników konkursu dzieli się na:

• grupę cudzoziemców z pierwszym językiem słowiańskim;
  • grupę cudzoziemców z pierwszym językiem niesłowiańskim.

W tym roku Wydział Filologiczny reprezentowały dwie studentki kierunku międzynarodowe studia polskie: Rumunka Diana Biseada z II roku studiów magisterskich, która zdobyła pierwsze miejsce oraz wyróżniona za wypowiedź ustną Uzbekistanka Laliya Zalyayeva z I roku studiów I stopnia.