Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie

"Spodek" w Katowicachikona facebookaPodyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie będą w sobie łączyć elementy interdyscyplinarne z następujących dziedzin: językoznawstwa, kulturoznawstwa, historii, socjologii, geografii i przyrody w zakresie wiedzy o Śląsku jako o regionie.

Treści kształcenia:

Rada Naukowa Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie (pdf, 124 kB)

Studia adresowane są do osób w sposób szczególny zainteresowanych Śląskiem i województwem śląskim – które po ich zakończeniu uzyskają niezbędne kompetencje do realizacji programu edukacji regionalnej w szkołach oraz instytucjach kultury.

Absolwenci studiów zostaną wyposażeni w umiejętności stosowania efektywnych i atrakcyjnych metod i form kształcenia nabytych podczas zajęć o charakterze akademickim, a także podczas zajęć terenowych; podczas zajęć warsztatowych w ważnych na Śląsku miejscach słuchacze przeprowadzą ćwiczenia, które wykorzystają w pracy z uczniami, zwiedzą miasta i bezpośrednio poznają osoby, które stanowią źródło wiedzy o regionie. Staną się zatem doskonale przygotowani do pełnienia roli lidera edukacji regionalnej (tworzenie autorskich klas regionalnych, programów regionalnych i innych form edukacyjnych związanych z wiedzą o Śląsku).

Rozpoczęcie zajęć zaplanowano na luty/marzec 2019 roku.

Wymagane dokumenty:

Odpłatność: 2000 zł / semestr. Płatność w systemie ratalnym.

Dokumenty można złożyć osobiście (sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 16.00) lub pocztą tradycyjną do 15 lutego.

Dane kontaktowe:
Wydział Filologiczny