zdjęcie: maszyna do pisania

Studentka Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych finalistką ogólnopolskiego konkursu „Młodzież pisze eseje – literatura i film w USA”

Dorota Domańska – studentka Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych (V KAOJ) – zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu „Młodzież pisze eseje – literatura i film w USA”, organizowanego przez  XV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Łodzi oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, przy współpracy Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz American Corner w Łodzi.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Prawa człowieka w opresywnym świecie w literaturze i filmie amerykańskim: Science fiction platformą dyskusji o naszej współczesności”. Dorota Domańska złożyła esej pt. „The inhumane humanity: laws of robotics in comparison to human morality as portrayed in Stephen Spielberg’s artificial intelligence: Al and Jonathan Nolan’s Westworld”. Finał konkursu odbędzie się 31 marca 2017 roku w Łodzi.