Piotr Sommer z mikrofonem i książką

Spotkanie autorskie z Piotrem Sommerem

Piotr Sommer jest poetą, eseistą, tłumaczem współczesnej poezji anglosaskiej, od 1994 redaktorem naczelnym miesięcznika „Literatura na Świecie”, autorem kilkunastu tomów poetyckich i krytycznoliterackich, między innymi: „W krześle” (1977), „Czynnik liryczny” (1986), „Erraty wybrane. Kwiat dzieł użytkowych” (1997), „Dni i noce” (2009), „Wiersze ze słów” (2009, wydanie zmienione 2012), „Smak detalu i inne ogólniki” (1995), „Po stykach” (2005). Jest laureatem wielu nagród literackich, między innymi Nagrody Literackiej im. Barbary Sadowskiej (1988), Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1988) i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” (2010) za całokształt twórczości; dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike (2006, 2010). Jest też redaktorem wiele ważnych antologii (między innymi prezentujących współczesną poezję amerykańską, angielską i irlandzką). Pisze także wiersze dla dzieci. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN Clubu.

W środę 22 maja 2019 roku o godzinie 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach rozpocznie się spotkanie z Piotrem Sommerem, do którego pretekstem jest wznowienie nominowanego do Nagrody Literackiej Nike zbioru esejów „Po stykach”, poszerzonej edycji antologii „O krok od nich” oraz wydanego właśnie zbioru poezji Charlesa Reznikoffa „Co robisz na naszej ulicy”. Rozmowę z poetą moderować będą prof. zw. dr hab. Aleksander Nawarecki i dr hab. Grzegorz Olszański.

……………………..

Fot. www.zamekczyta.pl/poznan-poetow-sommertime/