prof. John Maxwell Coetzee

Spotkanie autorskie z Johnem Maxwellem Coetzeem

Jednym z wydarzeń poprzedzających uroczystość nadania tytułu doktora honors causa prof.Johnowi Maxwellowi Coetzeemu będzie spotkanie autorskie, podczas którego autor „Hańby” przeczyta fragment swojej powieści i będzie podpisywał książki. Spotkanie zaplanowane zostało na 22 października 2018 roku. Rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu.

Prof. John Maxwell Coetzee to jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, zdobywca literackiej Nagrody Nobla (2003), dwukrotny laureat Nagrody Bookera (1983, 1999) oraz innych prestiżowych nagród literackich, laureat najwyższego odznaczenia w Republice Południowej Afryki, profesor literatury, honorowy członek centrum badawczego swojego imienia na Uniwersytecie w Adelajdzie, ceniony literaturoznawca oraz tłumacz.

Partnerem uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego prof. Johnowi Maxwellowi Coetzeemu jest Wydawnictwo Znak.

zdjęcie Johna Maxwella Coetzeego i informacja o spotkaniu autorskim na Wydziale Filologicznym