Plakat z tytułem konferencji w języku francuskim „Un mundo cambiante: desde la tradición hacia la modernidad en la ensenanza de la lengua y de la literatura” i zdjęciem przedstawiającym fragment starego miasta w Krakowie

„Simposio Internacional de la SEDLL”

Od 25 do 28 marca 2018 roku w Krakowie odbywać się będzie międzynarodowa konferencja Hiszpańskiego Stowarzyszenia Dydaktyki Języka i Literatury (SEDLL) organizowana przez Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Łódzki przy współpracy Instytutu Cervantesa w Krakowie. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego jest dr Cecylia Tatoj.

„Simposio Internacional de la SEDLL” jest cykliczną konferencją organizowaną przez różne, do tej pory tylko hiszpańskie, uniwersytety. Tematem tegorocznego spotkania będzie „Un mundo cambiante: desde la tradición hacia la modernidad en la ensenanza de la lengua y de la literatura”, a jej program obejmuje szeroką tematykę z zakresu dydaktyki języka i literatury, ze szczególnym uwzględnieniem nauczania języków obcych. W obradach weźmie udział około stu naukowców, głównie z Hiszpanii, ale także z Francji, Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Polski czy z Królestwa Bahrajnu. Wygłoszonych zostanie ponad 60 referatów, a wykłady plenarne poprowadzą wybitni przedstawiciele polskiej hispanistyki.

Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie: www.sedll.us.edu.pl.

Program konferencji (pdf, 948 kB)