czwórka młodych ludzi - 3 dziewczyny i chłopad stojący tyłem do Wydziału Filologicznego w Katowicach. Stoją w szeregu. Pierwsza z nich trzyma rower, trzecia w kolejności deskorolkę. Uniesioną nad ramię deskorolkę ma też chłopak

Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego oferuje nie tylko bogatą, z roku na rok poszerzaną i dostosowywaną do wymogów rynku pracy ofertę dydaktyczną, na którą składa się szeroki wachlarz piętnastu różnorodnych kierunków, siedemdziesięciu sześciu specjalności i specjalizacji, ale daje również możliwość rozwijania pasji i zainteresowań w kołach naukowych, stowarzyszeniach, organizacjach studenckich czy mediach akademickich, a także brania udziału w interesujących konferencjach naukowych, panelach dyskusyjnych, festiwalach, koncertach, spotkaniach autorskich, akcjach charytatywnych czy wyjazdach w ramach programów MOST i Erasmus+. Słowem, Wydział Filologiczny oferuje unikatową ofertę dydaktyczną (m.in. specjalistyczne języki: prawniczy, ekonomiczny, dyplomatyczny, projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania [SPRINT – WRITE], komunikacja promocyjna i kryzysowa, kultury mediów, mediteranistyka, architektura informacji, sztuka pisania, międzynarodowe studia polskie), w tym języki: angielski, arabski, bułgarski, chiński, chorwacki, czeski, francuski, hiszpański, japoński, języki Indii, macedoński, niemiecki, portugalski, rosyjski, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, włoski.

Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce: http://www.fil.us.edu.pl/kierunki-studiow/.

nternetowa Rejestracja Kandydatów (IRK) na studia w nowym roku akademickim 2018/2019, która obejmuje wszystkie rodzaje studiów: pierwszego i drugiego stopnia, jednolite magisterskie oraz studia doktoranckie – prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, rozpocznie się 1 czerwca 2018 roku o godzinie 12.00. Rejestracja podstawowa prowadzona będzie do 8 lipca do godz. 23.59.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronach:

Z myślą o przyszłych studentach Uniwersytet Śląski uruchomił w 2015 roku fanpage Rekrutacja UŚ – profil na portalu społecznościowym Facebook, na którym można znaleźć bieżące informacje na temat rekrutacji oraz zadawać pytania.