prof. Dariusz Rott

Prof. Dariusz Rott uczestnikiem międzynarodowej konferencji w Chorwacji

Prof. dr hab. Dariusz Rott z Zakładu Historii Literatury Średniowiecza i Renesansu Wydziału Filologicznego UŚ będzie uczestniczył w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Mare Interrnum Culture: Humanistic ideas, relationships and parallels in the earply modern age”, która odbywać się będzie od 12 do 14 października 2018 roku na Uniwersytecie Juraja Dobrila w Puli (Chorwacja).

Prof. Dariusz Rott wygłosi referat zatytułowany „Mapping the Early Modern World. Ptolemy’s Cosmography in Sixteenth Century Cracow” oraz będzie prowadził (razem z prof. Marią Glavan z Uniwersytetu w Splicie) jedną z sesji plenarnych. W konferencji weźmie udział kilkudziesięciu uczonych z Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Polski, Serbii, Słowenii, Węgier oraz Włoch.

Szczegółowy program konferencji (pdf, 603 kB)