medal Komisji Edukacji Narodowej

Pracownicy Wydziału Filologicznego uhonorowani Medalami Komisji Edukacji Narodowej

Minister Edukacji Narodowej na wniosek Komitetu Głównego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przyznał Medale Komisji Edukacji Narodowej następującym członkom katowickiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego:

• dr hab. prof. UŚ Joannie Kisiel,
  • dr hab. Marii Barłowskiej,
  • dr hab. Grażynie Maroszczuk,
  • dr hab. Marcie Tomczok,
  • dr Ewie Bartos,
  • dr Katarzynie Niesporek.

Odznaczenia zostały przyznane w uznaniu zasług jurorów Komitetu Okręgowego, których praca służy popularyzacji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz rozwijaniu zainteresowań uczniów wiedzą humanistyczną z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa i wiedzy o teatrze.

Odznaczenia zostaną wręczone 12 czerwca 2019 roku w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie, podczas gali zakończenia XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.