zdjęcie: na pierwszym planie szeroka droga, na drugim zarys gór i niebo

Pracownicy Wydziału Filologicznego gośćmi Festiwalu Wschodnich Podróży

Pracownicy Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego: prof. dr hab. Dariusz Rott oraz dr hab. Wojciech Śmieja wezmą udział w Festiwalu Wschodnich Podróży „East – est”, którego organizatorem jest Biblioteka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Festiwal odbywać się będzie 17 i 18 maja 2019 roku. Prof. Dariusz Rott poprowadzi spotkania: z historykiem Maciejem Sobierajem na temat znaczenia Unii Lubelskiej 1569 roku, z pisarzem i dziennikarzem Piotrem Milewskim o jego książkach TranssyberyjskaDzienniki japońskie oraz z reportażystą dr. hab. Wojciechem Śmieją („Gorsze światy” – zapomniane społeczności Europy Południowo-Wschodniej). Spotkanie z prof. Dariuszem Rottem na temat współczesnego reportażu podróżniczego poprowadzi natomiast dr Katarzyna Kołakowska, dyrektor Biblioteki KUL. Wśród pozostałych gości Festiwalu są między innymi Elżbieta Dzikowska i prof. Leszek Mądzik.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: http://eastestfestiwal.eu.