zdjęcie: otwarta książka

Pisemna część etapu okręgowego 47. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

11 lutego 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu odbędzie się pisemna część etapu okręgowego 47. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W konkursie wezmą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, którzy rozwiązywać będą test z wiedzy o języku polskim, a także pisać rozprawki z zakresu literatury, teatru i kultury polskiej. Najlepsi uczestnicy zostaną zakwalifikowani do części ustnej etapu okręgowego, który odbędzie się 4 marca 2017 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Finał Olimpiady odbywać się będzie od 5 do 8 kwietnia 2017 r. w Instytucie Badań Literackich Polska Akademia Nauk w Warszawie, gdzie o miano laureatów i finalistów będą walczyć zwycięzcy etapów okręgowych z kraju i zagranicy.