piątka ubranych w togi i birety studentów z kartkami papieru w ręce

Pierwsza obrona dyplomu w ramach umowy o podwójnym dyplomie między UŚ a NEU

27 czerwca 2019 o godzinie 11.30 na Wydziale Filologicznym UŚ w Sosnowcu odbędzie się pierwsza obrona dyplomu licencjackiego w ramach umowy o podwójnym dyplomie zawartej w 2016 roku między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a Northeastern University w Shenyangu. Do obrony przystąpi Juanjuan Wang, która przez ostatnie dwa lata studiowała na kierunku filologia, specjalność: język rosyjski – program język biznesu z komunikacją kulturową. Studia prowadzone są przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej oraz Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ. Zgodnie z umową dwa pierwsze lata studiów zrealizowane zostały na NEU.

W wydarzeniu uczestniczyć będzie delegacja z uczelni partnerskiej: prof. Zhao Wen – dziekan Wydziału Studiów Zagranicznych NEU oraz prof. Jing Fang – dyrektor Departamentu Rusycystyki NEU. Wydział Filologiczny reprezentować natomiast będą: dziekan prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, wicedyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej dr Lidia Mięsowska, promotor pracy dr Agnieszka Lenart, kierownik Centrum Języka i Kultury Chińskiej dr Agnieszka Tambor, a także prof. dr hab. Jolanta Tambor – dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, jednostki, która zainicjowała podpisanie umowy międzyuczelnianej.

UŚ i NEU od kilku lat intensywnie współpracują na polu dydaktycznym, w efekcie czego co roku pracownicy i studenci obu uczelni biorą udział w wymianach, letnich szkołach, warsztatach i spotkaniach organizowanych zarówno w Polsce, jak i w Chinach.