"Spodek" w Katowicach

Nabór na Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie

Od roku akademickiego 2017/2018 Wydział Filologiczny UŚ uruchamia nowe dwusemestralne Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie, które będą w sobie łączyć elementy interdyscyplinarne z następujących dziedzin: językoznawstwa, kulturoznawstwa, historii, socjologii, geografii i przyrody w zakresie wiedzy o Śląsku jako o regionie.

Studia adresowane są do osób w sposób szczególny zainteresowanych Śląskiem i województwem śląskim – które po ich zakończeniu uzyskają niezbędne kompetencje do realizacji programu edukacji regionalnej w szkołach oraz instytucjach kultury.

Absolwenci studiów zostaną wyposażeni w umiejętności stosowania efektywnych i atrakcyjnych metod i form kształcenia nabytych podczas zajęć o charakterze akademickim, a także podczas zajęć terenowych; podczas zajęć warsztatowych w ważnych na Śląsku miejscach słuchacze przeprowadzą ćwiczenia, które wykorzystają w pracy z uczniami, zwiedzą miasta i bezpośrednio poznają osoby, które stanowią źródło wiedzy o regionie. Staną się zatem doskonale przygotowani do pełnienia roli lidera edukacji regionalnej (tworzenie autorskich klas regionalnych, programów regionalnych i innych form edukacyjnych związanych z wiedzą o Śląsku).

Termin zgłaszania aplikacji upływa 20 września 2017 roku.

Wymagane dokumenty:

• odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • dwa zdjęcia legitymacyjne/paszportowe,
  • podanie z prośbą o przyjęcie adresowane do kierownik studiów prof. dr hab. Jolanty Tambor,
  • życiorys (CV, resumé),
  • kwestionariusz osobowy.

Odpłatność: 2000 zł / semestr. Płatność w systemie ratalnym.

Dokumenty można złożyć osobiście (sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 16.00) lub drogą pocztową.

Dane kontaktowe:
Wydział Filologiczny
Uniwersytet Śląski
pl. Sejmu Śląskiego 1 pokój 13
tel.: 32 2009 424, 32 2512 991
regionpodyplomowe@gmail.com

O studiach napisali:

logo katowickiej "Gazety Wyborczej" „Studia dla wszystkich zainteresowanych Śląskiem” (19 czerwca 2017 r.)

logo "Dziennika Zachodniego"

Studia śląskie na Uniwersytecie Śląskim…” (20 czerwca 2017 r.)

logo onet.pl

„Studia z wiedzy o regionie na Uniwersytecie Śląskim” (19 czerwca 2017 r.)

logo "Rzeczpospolitej"„Rzeczpospolita” – „Specjalistyczne kierunki usystematyzują wiedzę” (26 czerwca 2017 r.)