Nabór na III edycję Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Związkiem Górnośląskim ogłasza nabór na trzecią edycję dwusemestralnych interdyscyplinarnych Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie, które oferują:

• interdyscyplinarność, różnorodność, wielodyscyplinowość,
  • poznawanie Śląska, Zagłębia, Żywiecczyzny, ziemi częstochowskiej,
  • wykłady, seminaria, wycieczki, gry i zabawy,
  • zajęcia akademickie i praktyczne sprawdzanie nabytych umiejętności,
  • nowe kompetencje, interesujące wiadomości, nowoczesne podejście,
  • możliwość dofinansowania studiów.

Poprzednie edycje studiów cieszyły się dużym zainteresowaniem – uczestniczyło w nich ponad sześćdziesięcioro słuchaczy. Koszt studiów, dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy marszałkiem województwa śląskiego a Uniwersytetem Śląskim, został podzielony między Urząd Marszałkowski, daną gminę delegującą nauczyciela oraz uczestnika. Nauczyciele uczący w szkołach na terenie naszego województwa otrzymają dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Termin zgłoszenia chęci uczestnictwa upływa 20 września 2019 roku.

Wymagane dokumenty:

• odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • dwa zdjęcia legitymacyjne/paszportowe,
  • podanie z prośbą o przyjęcie adresowane do kierownik Studiów, prof. dr hab. Jolanty Tambor,
  • życiorys (CV, resumé),
  • kwestionariusz osobowy.

Odpłatność wynosi 2000 zł za semestr. Płatność w systemie ratalnym. Dokumenty można złożyć osobiście we wrześniu (sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00) lub pocztową tradycyjną.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.fil.us.edu.pl/nabor-na-podyplomowe-studia-z-wiedzy-o-regionie/.

Dane kontaktowe:

Wydział Filologiczny