Konkursy na granty (NCN, NCBR, MNiSW itp.)

logo HR

Uniwersytet Śląski z logo „HR Excellence in Research

Opus
Konkurs przeznaczony dla wszystkich badaczy, niezależnie od etapu kariery naukowej. Projekty badawcze mogą być realizowane indywidualnie lub przez zespół badawczy. W ramach realizacji projektu można otrzymać środki na zatrudnienie zespołu naukowców pracujących nad badanym zagadnieniem oraz zakupić lub wytworzyć aparaturę naukowo-badawczą, która jest niezbędna do realizacji projektu. Możliwe jest także przyznanie stypendiów dla studentów i doktorantów.
Nabór wniosków: do 17 czerwca 2019 r.

Preludium
Konkurs przeznaczony dla osób rozpoczynających karierę naukową, nieposiadających stopnia naukowego doktora. Doktoranci mają możliwość samodzielnie poprowadzić trwający rok, dwa lub trzy lata projekt badawczy – może, ale nie musi być on związany z tematyką rozprawy doktorskiej. Maksymalne finansowanie pojedynczego projektu może wynieść odpowiednio 70, 140 lub 210 tys. zł.
Nabór wniosków:do 17 czerwca 2019 r.

Miniatura
Grant przeznaczony dla osób planujących ubiegać się o finansowanie przyszłych projektów badawczych w konkursach NCN, którego podstawowym celem jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego. W konkursie finansowane mogą być badania wstępne, badania pilotażowe, kwerenda, staż naukowy, wyjazd konferencyjny, wyjazd badawczy albo wyjazd konsultacyjny.
Konkurs dla osób posiadających stopień naukowy doktora uzyskany w okresie do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem, które nie kierowały i nie kierują projektem badawczym oraz nie są laureatami konkursów finansowanych ze środków NCN.
Czas realizacji: do 12 miesięcy
Finansowanie: od 5 tys. do 50 tys. zł
Nabór wniosków prowadzony w sposób ciągły: od maja do 31 grudnia 2019 r.