logo konferencji DOBLAC 2018

Konferencja pt. „Wymiary Języka i Kultury Biznesu”

15 i 16 października 2018 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbywać się będzie I międzynarodowa konferencja pt. „Wymiary Języka i Kultury Biznesu” („Dimensions of Business Language and Culture”; DOBLAC 2018), której organizatorem jest Instytut Języka Angielskiego.

Celem konferencji jest prezentacja oraz dyskusja dotycząca wyników badań w zakresie szeroko rozumianej kultury i języka biznesu z punktu widzenia różnych dyscyplin naukowych, zarówno językoznawstwa, jak i kulturoznawstwa, socjologii, psychologii czy innych dziedzin zajmujących się taką tematyką. Wśród poruszanych kwestii znaleźć się mogą następujące zagadnienia:

• gatunki języka biznesu,
  • werbalna, niewerbalna i parawerbalna komunikacja w biznesie,
  • kulturowe oraz językowe aspekty kontraktów, spotkań, negocjacji, prezentacji biznesowych, marketingu i reklamy,
  • etyka w biznesie,
  • rola humoru w biznesie,
  • biznes a religia,
  • kultury korporacyjne,
  • zarządzanie konfliktem w biznesie,
  • szok kulturowy,
  • dydaktyka języka biznesu.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: prof. Anthony Barker (University of Aveiro, Portugalia), prof. Taina Vuorela (Oulu University of Applied Sciences OAMK, School of Business and Information Management, Finlandia), dr hab. Krystyna Warchał (Uniwersytet Śląski), dr hab. prof. PŚl Piotr Mamet (Politechnika Śląska).

Abstrakty opisujące temat prezentacji (liczące do 300 słów) należy przesyłać do 15 maja za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie konferencji: https://doblacwebpageeng.wixsite.com/doblac18pl/kontakt.

Szczegółowe informacje (pdf, 618 kB)