Konferencja pt. „Społeczeństwo obywatelskie: edukacja, wartości, style komunikacyjne” – Wydział Filologiczny
konferencja, na pierwszym planie przemawiający mężczyzna w garniturze, w tle ludzie siedzący przed laptopami

Konferencja pt. „Społeczeństwo obywatelskie: edukacja, wartości, style komunikacyjne”

Skoncentrowana na problemie partycypacji obywatelskiej ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Społeczeństwo obywatelskie: edukacja, wartości, style komunikacyjne”, której organizatorami są Instytut Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej i Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej, odbywać się będzie 8 i 9 czerwca 2018 roku w budynku Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach.

Wydarzenie adresowane jest zarówno do przedstawicieli środowiska akademickiego, nauczycieli, studentów, jak i pracowników samorządowych oraz członków organizacji pozarządowych. W programie spotkania zaplanowano wykłady eksperckie, sesje referatowe i posterowe, a także dwa panele dyskusyjne:

• „Jak budować społeczeństwo obywatelskie?  Wartości, postawy, możliwości”,
  • „Filozofia edukacji”.

Szczegółowy program konferencji (pdf, 494 kB)