Uczestnicy seminarium, którzy robią notatki w zeszytach trzymanych na kolanach. Nie widać twarzy, a jedynie fragmenty tułowia i ręce

Konferencja pt. „Przed i po. Czesław Miłosz”

10 i 11 października 2019 roku w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu (ul. Wolności 408) odbywać się będzie konferencja pt. „Przed i po. Czesław Miłosz”, która poprzedzona została warsztatami prowadzonymi przez doktorantów Wydziału Humanistycznego UŚ dedykowanymi uczniom zabrzańskich szkół średnich. W tym roku prologiem konferencji było wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Miłosza – spotkanie śląskich czytelników z przyjaciółmi Czesława Miłosza, wybitnymi znawcami jego twórczości: Tomasem Venclovą, Aleksandrem Fiutem, Leonardem Neugerem, Jerzym Illgiem i gościem specjalnym Anthony Miłoszem, oraz wystawa prac Stanisława Baja pt. „Rzeka” (w Galerii Cefe Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu).

Uczestnicy konferencji rozmawiać będą o dziele noblisty, podejmując próbę odpowiedzi na pytanie: czy bogata twórczość Czesława Miłosza zawiera dla współczesnych jeszcze jakieś przesłanie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.przedipo-zabrze.pl.

Program konferencji (doc, 34 kB)