uśmiechnięty mały chłopczyk dotykający globusa. Na drugim planie pomarańczowa poduszka, na której widać duże oczy

Konferencja pt. „Languages & Emotions, Języki i emocje”

logo konferencji "Languages&emotions"W programie adresowanej do szerokiego grona odbiorów (psychologów, rodziców, nauczycieli i terapeutów) III edycji międzynarodowej konferencji pt. „Languages & Emotions, Języki i emocje”, która odbywać się będzie od 13 do 15 kwietnia 2018 roku w Katowicach, zaplanowano liczne wykłady i warsztaty koncentrujące się na trzech kręgach tematycznych:

• dzieci dwujęzyczne (13 kwietnia),
  • mutyzm wybiórczy i jąkanie (14 kwietnia),
  • spokój umysłu i spokojny planer (15 kwietnia).

Pierwszego dnia konferencji specjaliści pokażą, jak pomóc dziecku w opanowaniu języka innego niż ojczysty, jak wspierać dziecko w tym procesie, jak zacząć i na co zwrócić uwagę, a czego należy unikać. Drugi dzień poświęcony zostanie kwestiom koncentrującym się na wyzwaniach towarzyszących pracy z dzieckiem z mutyzmem, sposobom postępowania w przypadku nastolatków i dorosłych z zaburzeniami mowy o podłożu lękowym, oczekiwaniom podczas terapii. Ostatniego dnia przewidziano dyskusje dotyczące tego, jak pracować efektywniej, by mieć więcej czasu dla siebie, jak zarządzać swoim czasem, by zyskać do trzech godzin na dobę, jak wyciszyć wnętrze, by poprawić poczucie szczęścia, odzyskać zdrowie i zapanować nad finansami.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet  SWPS oraz Miasto Katowice. Pomysłodawcą i koordynatorem konferencji jest dr Sonia Szramek-Karcz z Zakładu Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki Wydziału Filologicznego UŚ. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.jezykiiemocje.eu.

Urząd Miasta Katowice logo

logo SWPS

Program konferencji – piątek 13 kwietnia (pdf, 231 kB)

Program konferencji – sobota 14 kwietnia (pdf, 190,98 kB)