flaga Kanady

JE Ambasador Kanady w Polsce Leslie Scanlon i doradca ds. politycznych i społecznych Jeremy Wallace gośćmi Wydziału Filologicznego

26 lutego 2019 roku gośćmi Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Grota Roweckiego 5) będą JE Ambasador Kanady w Polsce Leslie Scanlon oraz doradca ds. politycznych i społecznych Jeremy Wallace.

Przedstawicieli ambasady przywitają JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk i dziekan Wydziału Filologicznego prof. zw. dr hab. Krzysztof Jarosz. W spotkaniu udział wezmą również prodziekan ds. studentów i kształcenia dr hab. Jolanta Latkowska, a także pracownicy Wydziału Filologicznego i organizatorzy ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Kanadzie dla szkół ponadgimnazjalnych „Discover Canada”.

Wizyta połączona będzie z półfinałem VI edycji Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada”, którego organizatorami są Centrum Studiów Kanadyjskich i Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Karola Miarki w Żorach.

JE Ambasador Kanady w Polsce Leslie Scanlon wygłosi dwa wykłady. Pierwszy adresowany będzie do półfinalistów konkursu i ich nauczycieli, drugi dedykowany będzie studentom Wydziału Filologicznego. Ponadto w programie zaplanowano spotkanie doradcy ds. politycznych i społecznych Jeremy’ego Wallace’a ze studentami specjalności amerykanistyka dla komunikacji międzykulturowej i dyplomacji.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada” dostępne są na stronie: http://mt-oka.pl.