STUDENT


Dla studentów od studentów.

Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego tworzą wszyscy studenci UŚ. Samorząd jest jedynym demokratycznym i niezawisłym wyrazicielem interesów społeczności studenckiej UŚ.

Samorząd Studencki jest reprezentowany na poziomie wydziału przez Wydziałową, a na poziomie uczelni przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego. Do głównych zadań Rady należy reprezentowanie społeczności studenckiej przed władzami uczelni, dbanie o dobro interesów studentów (m.in. wnioskowanie o dni rektorskie i dziekańskie), a także promocja życia studenckiego w Uniwersytecie. Do naszej działalności na poziomie wydziałowym można zaliczyć Majówkę Filologa, Bal Filologa, Juwenalia Zagłębiowskie czy świąteczną zbiórkę Filolodzy Dzieciom. Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego pomaga także w organizacji Studenckiego Festiwalu Nauki.

Samorząd Studencki w swej naturze jest instytucją, której siłą napędową są studenci i sprawy z nimi związane. Za Waszą przyczyną istniejemy i z myślą o Was działamy. Naszym nadrzędnym celem jest wykreowanie wizerunku Samorządu Studenckiego, z którym będą mogli utożsamiać się wszyscy studenci Uniwersytetu Śląskiego.

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego: www.rsswf.us.edu.pl
Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego: www.studenci.us.edu.pl

Ważne Linki