Inauguracja działalności koła „El Mundo Hispano”

Za zgodą prorektora ds. kształcenia i studentów prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka swoją działalność przy Zakładzie Hispanistyki Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki rozpoczęło Studenckie Koło Naukowe „El Mundo Hispano”, które zostało założone przez studentów języka hiszpańskiego chcących rozwijać swoje zainteresowania w zakresie języka hiszpańskiego i kultury krajów hispanojęzycznych. Jego opiekunem została mgr Aniela Kucharska z Zakładu Hispanistyki.

Podczas pierwszego spotkania koła „El Mundo Hispano”, które odbędzie się w piątek 2 grudnia 2016 r. o godz. 15.30 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (w sali nr 1.23), zaplanowano projekcję filmu pt. „Todo sobre mi madre” w reżyserii Pedra Almodóvara. Zaproszenie na spotkanie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych tematyką hispanistyczną.