grupa uczniów zgromadzona na wykładzie w dużej auli

Dzień z Instytutem Języka Angielskiego

W środę 6 lutego 2019 roku na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu w godz. od 9.00 do 14.00 odbywać się będzie Dzień z Instytutem Języka Angielskiego. W programie wydarzenia, które adresowane jest do uczniów starszych klas licealnych, zaplanowano:

• 9.00–9.15 – otwarcie w sali Rady Wydziału Filologicznego – dyrektor Instytutu Języka Angielskiego dr hab. Adam Wojtaszek i dyrektor ds. dydaktyki dr Monika Grotek
  • 9.15–10.00 – wykład dr hab. Bożeny Cetnarowskiej pt. „Do British singers sing with an American accent?” (prelekcja w języku angielskim)
  • 10.10–10.55 – wykład prof. dr. hab. Andrzeja Łydy pt. „Jak zostać celebrytą/celebrytką w świecie muzyki? Językoznawstwo korpusowe na tropie hitów muzycznych” (prelekcja w języku polskim)
  • 10.55–11.25 – przerwa
  • 11.25–12.10 – wykład dr hab. Krystyny Warchał pt. „Translating for the reader. Selected issues in translation practice (prelekcja w języku angielskim)
  • 12.20–13.05 – warsztaty (blok 1)
  • 13.15–14.00 – warsztaty (blok 2)

Wśród tematów szkoleń znajdą się między innymi następujące kwestie:

• Warsztaty z tłumaczenia konferencyjnego,
  • Simultaneous interpreting – some practical advice,
  • Can you learn a second language? Language aptitude assessment,
  • Practical English phonetics workshop,
  • Selected aspects of humour in business,
  • The challenges of marketing and advertising across cultures,
  • Regional and social dialects: Linguistic variation in American English,
  • Warsztaty z języka chińskiego,
  • Warsztaty wprowadzające do języka arabskiego,
  • Warsztaty wprowadzające do języka japońskiego,
  • Kulturowy punkt widzenia: Różnice zachowań między Koreą Południową a Polską.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Chęć uczestnictwa w zajęciach należy zgłosić drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: anglistyka@us.edu.pl.

plakat promujący dzień z Instytutem Języka Angielskiego - zdjęcie dużej grupy uczniów, program wydarzenia, dane teleadresowe IJA

Plakat (pdf, 561 kB)