grupastudentów przed budynkiem Wydziału Filologicznego w Katowicach

Dzień otwarty Wydziału Filologicznego „Z humanistyką w przyszłość!”

W środę 25 września 2019 roku na Wydziale Filologicznym w Katowicach (plac Sejmu Śląskiego 1) po raz trzeci odbędzie się Dzień otwarty, którego hasło przewodnie brzmi „Z humanistyką w przyszłość!”. Wydarzenie zainaugurują trzy wykłady:

• „Ściągnij buty, włóż kapcie. O kulturowych zróżnicowaniach na przykładzie kultury japońskiej i polskiej” prof. dr. hab. Romualda Cudaka,
  • „Od wikińskiego władztwa do chrześcijańskiej monarchii. Norwegia w czasach Hakona Hakonarsona (1217–1264) dr. hab. Jakuba Morawca,
  • „Why and How to Learn Foreign Languages?” dr. hab. Ireneusza Kidy.

W programie Dnia otwartego zaplanowano ponad 30 warsztatów i wykładów, powtórki maturalne, gry edukacyjne i quizy. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród szerokiej oferty zajęć dotyczących polskiej i światowej literatury, języka polskiego i języków obcych oraz wiedzy o kulturze, informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Tegoroczną nowością jest strefa „Open Space” (pdf, 792 kB). Uczniowie będą ponadto mogli porozmawiać m.in. na temat działających przy Wydziale Filologicznym kół naukowych, mobilności studenckiej i realizowanych projektów oraz uzyskać informacje dotyczące poszczególnych kierunków, warunków studiowania i przebiegu studiów. Nauczycielom po raz pierwszy zaproponowane zostaną warsztaty dotyczące gier i zabaw pomocnych w opanowaniu leksyki języka obcego.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://tiny.pl/t1j3f. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program Dnia otwartego (pdf, 486 kB; aktualizacja: 9 września)

plakat dnia otwartego 2019