Dzień otwarty Wydziału Filologicznego

26 września 2018 roku na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (ul. Grota Roweckiego 5) odbywać się będzie Dzień otwarty Wydziału Filologicznego, którego hasło przewodnie brzmi „Z humanistyką w przyszłość!”. Wydarzenie zainaugurują trzy wykłady:

• prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek: „Czy to się musi powtórzyć? Rozważania o władzy, wojnie i przemocy”,
  • dr hab. prof. UŚ Danuta Pluta-Wojciechowska: „Dlaczego logopedia jest nam dzisiaj potrzebna?”,
  • dr hab. Paweł Jędrzejko: „Freudian Slips, or the Literary Underwear”.

W programie Dnia otwartego zaplanowano ponad 30 warsztatów i wykładów, powtórki maturalne, gry edukacyjne, geocaching i quizy. Uczestnicy spotkania będą mogli wybierać spośród szerokiej oferty zajęć dotyczących zarówno polskiej i światowej literatury, języka polskiego oraz języków obcych, wiedzy o kulturze, jak i z zakresu informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, szkoleń z zakresu dziennikarstwa, technik autoprezentacji czy monitoringu mediów społecznościowych. Uczniowie będą też mogli porozmawiać z przedstawicielami działających przy Wydziale Filologicznym kół naukowych oraz uzyskać informacje dotyczące zasad rekrutacji na poszczególnych kierunkach, warunków studiowania i przebiegu studiów.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://goo.gl/forms/WKotmdqrcGhYyvBJ2. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program wydarzenia (pdf, 346 kB)