Dzień otwarty Wydziału Filologicznego

26 września 2018 roku na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (ul. Grota Roweckiego 5) odbywać się będzie Dzień otwarty Wydziału Filologicznego, którego hasło przewodnie brzmi „Z humanistyką w przyszłość!”. Wydarzenie zainaugurują trzy wykłady:

• prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek: „Czy to się musi powtórzyć? Rozważania o władzy, wojnie i przemocy”,
  • dr hab. prof. UŚ Danuta Pluta-Wojciechowska: „Dlaczego logopedia jest nam dzisiaj potrzebna?”,
  • dr hab. Leszek Drong: „Do we even realize why we communicate? 9 common needs and purposes of communication”.

W programie Dnia otwartego zaplanowano ponad 30 warsztatów i wykładów, powtórki maturalne, gry edukacyjne, geocaching i quizy. Uczestnicy spotkania będą mogli wybierać spośród szerokiej oferty zajęć dotyczących zarówno polskiej i światowej literatury, języka polskiego oraz języków obcych, wiedzy o kulturze, jak i z zakresu informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, szkoleń z zakresu dziennikarstwa, technik autoprezentacji czy monitoringu mediów społecznościowych. Uczniowie będą też mogli porozmawiać z przedstawicielami działających przy Wydziale Filologicznym kół naukowych oraz uzyskać informacje dotyczące zasad rekrutacji na poszczególnych kierunkach, warunków studiowania i przebiegu studiów.

Wśród instytucji i firm, które ufundowały niespodzianki dla uczniów biorących udział w Dniu otwartym Wydziału Filologicznego znalazły się:

• Urząd Miasta Sosnowiec,
  • Wydawnictwo Sonia Draga,
  • PwC Service Delivery Center,
  • Capgemini,
  • Sopra Steria,
  • Śląskie Centrum Przedsiębiorczości,
  • Almatur Katowice,
  • Wojewódzki Urząd Pracy.

Program wydarzenia (pdf, 205 kB)