Zdjęcie, na którym na pierwszym planie widać rękę przesuwającą po ekranie tabletu. N a drugim planie widać ekran włączonego komputera, który leży na brązowym stoliku

Dr Izabela Mrochen nominowana w konkursie Lider Cyfrowej Dostępności

16 kwietnia 2018 roku w Sejmie RP w Warszawie odbywać się będzie konferencja pt. „Włączenie Cyfrowe – dostępna Polska”, podczas której zostanie rozstrzygnięta II edycja konkursu Lider Cyfrowej Dostępności. Jego celem jest promowanie działań, osób i organizacji, które w szczególny sposób wyróżniają się poprzez swoją aktywność na rzecz zwiększenia dostępności do zasobów cyfrowych dla wszystkich użytkowników. Wśród osób nominowanych w tegorocznej edycji znalazła się dr Izabela Mrochen – adiunkt w Zakładzie Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki, certyfikowany trener memoQ, kierownik kwalifikacyjnych studiów podyplomowych „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia”, pomysłodawczyni organizowanych na Uniwersytecie Śląskim Dni Dostępności Cyfrowej, szkoleniowiec prowadzący warsztaty z zakresu nowych technologii, m.in. komputerowych narzędzi CAT (Computer Assisted/Aided Translation) wspomagających pracę tłumacza.