siedzący w sali uczestnicy spotkania, którzy na kolanach mają otwarte skoroszyty, a w rękach trzymają długopisy. Nie widać twarzy uczestników, a jedynie ich tułowie.

Andrea Fazioli gościem Wydziału Filologicznego

Andrea Fazioli jest współczesnym powieściopisarzem pochodzącym z włoskojęzycznej Szwajcarii, autorem uznanych i poczytnych powieści psychologiczno-kryminalnych, który w 2017 roku został odznaczony przez prezydenta Republiki Włoskiej Orderem Gwiazdy Włoch. We wrześniu bieżącego roku nakładem wydawnictwa Guanda ukazała się powieść Andrei Faziolego zatytułowana „Gli Svizzeri muoiono felici”  („Szwajcarzy umierają szczęśliwi”), której promocja odbędzie się we wtorek 9 października 2018 roku na Wydziale Filologicznym UŚ w Sosnowcu (sala nr 1.51). Rozmowa z pisarzem rozpocznie się o godz. 10.00.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Języków Romańskich i Translatoryki UŚ.

plakat promujący spotkanie literackie z Andreą Faziolim zawierające datę i miejsce wydarzenia. Plakat jest biało-niebieski